Nasze usługi

Jak dobrać szklane panele do kuchni?

Jest sercem domu. Może też inspirować i sprawiać, że gotowanie to czysta przyjemność. Kuchnia stanowi wyjątkowe miejsce w mieszkaniu. Dlatego jej wystrój powinien być starannie zaplanowany. Urządzając ją, warto wziąć pod uwagę również dekoracje, tym bardziej że często między blatem a szafkami na ścianie pozostaje pusta przestrzeń. Warto ją zapełnić, montując na niej panele szklane. Jak dobrać taką ozdobę? Sprawdź to!

Przede wszystkim – odpowiednie wymiary

W pierwszej kolejności, gdy planujesz taką instalację, należy zmierzyć powierzchnię, jaką masz do zagospodarowania. To istotne, aby zrobić to precyzyjnie. Nasza firma zapewni Ci odpowiednie pomiary, wycinamy również otwory na kontakty. Przeprowadzamy zazwyczaj 2 wizyty — na pierwszej pomiar, na drugiej montaż.

Odpowiednia kolorystyka do wnętrza

Panel to duży element, który mocno wpływa na wystrój przestrzeni. Dlatego warto zastanowić się nad jego kolorystyką i odpowiednim motywem. Jakie barwy więc powinna mieć taka ozdoba?

Co do zasady, jeśli masz jasną kuchnię, szczególnie białą lub kremową – warto postawić na mocne przełamanie. Biel bowiem jest zwykle chłodna i surowa. Ożywienie jej np. soczystą zielenią albo ceglastą czerwienią będzie doskonałym zabiegiem, wnoszącym mnóstwo energii do danej przestrzeni.

Co w przypadku kuchni ciemnych, głównie czarnych, grafitowych lub szarych? Wprowadź do nich jasny akcent! W przeciwnym wypadku przestrzeń stanie się przytłaczająca. Możesz więc rozjaśnić pomieszczenie bielą, kremem albo jasnymi brązami. Świetnie też sprawdzą się w takim wnętrzu pastelowa zieleń, błękit albo… róż.

Z kolei w przypadku, gdy masz kuchnię w kolorze naturalnego drewna – wybierz barwy natury. Zielony, żółty, niebieski, ciemniejszy brązowy czy nawet fioletowy… Wszystkie one idealnie będą się zgrywać z taką przestrzenią. U nas możesz wybierać z całej palety RAL i NCS.

Kuchenne panele szklane a styl wnętrza

Pozostaje jeszcze kwestia doboru motywu. Oczywiście – możesz zdecydować się na swoisty monoblok w jednym kolorze czy gradient. Jednak wydruk na panelu szklanym to doskonałe rozwiązanie, które dodatkowo ożywi wnętrze. Pamiętaj przy tym, że wzór powinien być dobrany do aranżacji.

Do nowoczesnych rewelacyjnie pasują współczesne pojazdy sportowe lub abstrakcyjne grafiki z rozmaitymi motywami oraz pejzaże miast. Zdjęcia fabryki, mechanizmów z kołami zębatymi czy ceglanego muru z kolei to znakomita sceneria dla kuchni utrzymanej w klimacie loftu lub industrialnym. Naturalne wzory świetnie pasują do różnych stylów, ale np. rozsypane ziarna kawy czy leśne owoce rozsypane na drewnianym stole perfekcyjnie wpiszą się w typowo klasyczne pomieszczenie.

Jakie zalety mają panele kuchenne?

Jeśli są dobrze dopasowane, dekoracje te mają nie tylko walory estetyczne, ale i szereg praktycznych. Ograniczają na przykład ryzyko wpadania fragmentów jedzenia – okruchów pieczywa, kawałków warzyw czy owoców, za szafki. Z drugiej – chronią ściany przed zabrudzeniem. Ze szklanych paneli łatwo się zetrze plamy tłuszczu czy soki lub inne zabrudzenia. Są też odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury, gdyż zazwyczaj wykonuje się je ze szkła hartowanego.

Skorzystaj z naszej oferty – zamów panel kuchenny do swojej kuchni

Takie wykończenie ściany nad blatem ma wiele zalet, jednak przede wszystkim – stanowi oryginalną ozdobę, która ożywi przestrzeń i doda jej charakteru. Co więcej – teraz możesz zamówić szklany panel do kuchni w naszej firmie. Wykonamy go dla Ciebie na wymiar i zajmiemy się montażem. Jeśli masz pytania lub wątpliwości – jesteśmy do Twojej dyspozycji.