Nasze usługi

Lustra na wymiar

Lustro na wymiar ma tą przewagę nad gotowymi rozwiązaniami, że można je dopasować do wnętrza uwzględniając dostępną przestrzeń, ewentualne otwory i styl pomieszczenia. W naszej ofercie mamy lustra, które mogą różnić się kształtem, kolorem czy sposobem wykończenia. Wykonujemy zarówno zlecenia dla klientów prywatnych, jak również kompleksowe realizacje komercyjne.

Lustro może mieć szlifowane krawędzie jak i ozdobnie fazowane. Poza tym oferujemy też lustra wieszane na zawieszki klejone do spodu, oczywiście też na wymiar wg. Twojego projektu lub życzenia. 

Zrzut ekranu 2021-09-12 o 17.57.19_auto_x2

Lustro to nie tylko zwierciadło, w którym widzimy swoją postać, to również narzędzie do świadomej aranżacji wnętrza. Lustro zwielokrotnia odbicie ścian, przedmiotów, kwiatów itd. W jego idealnie gładkiej powierzchni światło odbija się, rozświetlając wnętrze każdego domu. W perfekcyjnym szlifie krawędzi widoczne są refleksy świetlne w różnych barwach. Lustro powiększy optycznie każde wnętrze!

Pytania i odpowiedzi

Jakie mogą być rozmiary i grubość lustra?

Najczęściej stosowana jest grubość 4 mm. Lustra do łazienki czy lustra w ramie są zazwyczaj wykonywane w tej grubości. Lustro na wymiar o grubości 5 mm stosuje się w przypadku luster o znacznym wymiarze np. przekraczającym 2 metry lub tam gdzie są otwory i wycięcia. Wymiary największej pojedynczej tafli lustra 225x320cm, jednak zazwyczaj montażowo wymiar nie przekracza 150x250cm.

W przypadku lustra wklejanego w płytki standardowy luz wynosi po 2 mm po obwodzie lustra. Warto również sprawdzić czy piony i poziomy wnęki są wykonane prawidłowo.

Czy lustro może mieć wycięcia?

W lustrach możemy wykonać dowolne otwory czy wycięcia. Otwory będą najczęściej potrzebne, gdy na ścianie z lustrem znajdują się gniazdka czy włączniki światła. Lustra z oświetleniem wymagają wywiercenia otworów na kołki montażowe i kabel zasilający zgodnie z płytką montażową danego kinkietu. Czasem również konieczne jest wykonanie wycięć na inne elementy łazienkowe tak jak murek geberitu, szafka, cokół czy nawet bateria prysznicowa. Niezależnie od Państwa potrzeb możemy zrobić dowolny otwór czy wycięcie. Warto jednak pamiętać, że dziurawienie szkła ma ujemny wpływ na jego wytrzymałość, należy się więc ograniczyć tylko do koniecznych elementów.

Miejsce otworu należy podawać od krawędzi szyby do środka otworu.

Co to jest lustro Optiwhite?

Lustro Optiwhite jest jaśniejsze niż standardowe lustro srebrne. Wyróżnia go wyższa przejrzystość szkła. Dzięki obniżonej zawartości żelaza zredukowany został efekt lekko zielonkawego odbicia. To też sprawia, że ten typ lustra gwarantuje lepsze odwzorowanie kolorów i jaśniejszą krawędź.

Dopłata za lustro Optiwhite ma sens, gdy łazienka jest biała lub w bardzo jasnych odcieniach, bo wtedy różnica będzie zauważalna.

Lustra Optiwhite są dostępne w naszej ofercie. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Jak zadbać o właściwe zabezpieczenie lustra?

W przypadku luster wieszanych lub w ramach, dobrze jest zamówić pokrycie lustra od tyłu folią zabezpieczającą, która utrzymuje lustro w jednym kawałku w razie rozbicia.

W przypadku luster klejonych do ściany to klej jest tym zabezpieczeniem. Dodatkowym atutem klejenia jest większa odporność lustra.

Ile trwa montaż lustra?

Czas montażu lustra wynosi zwykle 30min-1godz.

Jaki jest czas oczekiwania na lustro?

Czas oczekiwania na lustro jest zależny od wybranego sposoby realizacji. Zwykle jest to 1-2 tygodni.

Nasze realizacje

Zobacz więcej ➞