Nasze usługi

Jak dobrać lustro do łazienki?

Jest niezbędne w każdej łazience. To przy nim możemy się wygodnie ogolić lub umalować… albo – po prostu – uśmiechnąć się do siebie, aby dodać sobie otuchy lub odwagi. Lustro, bo o nim mowa, stanowi witalny element tego pomieszczenia. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na jego wybór. Jeśli zastanawiasz się nad tym zakupem i nie wiesz, czym się kierować – przeczytaj ten artykuł!

Przede wszystkim – odpowiednie wymiary i kształt

Do najważniejszych aspektów, jakie warto wziąć pod uwagę przy wyborze lustra do łazienki, należy jego rozmiar. Przy czym im większe pod względem wysokości, tym lepsze, ponieważ optycznie powiększa całą łazienkę. Duże, modele będą pasować zarówno do małych, jak i przestronnych pomieszczeń.

Równie istotna jest szerokość. Ta zależy od układu łazienki i np. tego, czy zamontowałeś w niej podwójną umywalkę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że szerokie zwierciadło w takim przypadku pozwoli nie tylko wygodnie przejrzeć się obu przebywającym w pomieszczeniu osobom, ale i korzystnie wpływa na percepcję jego wymiarów i doświetlenie.

Co natomiast z kształtem? Ten w dużej mierze zależy od preferencji. Najpopularniejsze są modele prostokątne (zwykle wyższe niż szersze) oraz owalne lub wprost okrągłe. Liczy się także efekt, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli marzy Ci się optyczne powiększenie przestrzeni – postaw raczej na szerokie, prostokątne lustro.

Styl lustra ma znaczenie

Wiele zwierciadeł ma charakter uniwersalny. Innymi słowy – niezależne od wyboru, jakiego dokonasz, dany produkt będzie pasował do niemal dowolnej aranżacji. Nieco inaczej wygląda to w sytuacji, gdy szukasz lustra, które będzie precyzyjnie dopasowane do stylu pomieszczenia. Wówczas musisz zwrócić uwagę na kilka czynników.

Przede wszystkim – kształt nabiera większego znaczenia. Przykładowo – w klasycznych łazienkach lepiej sprawdzają się modele okrągłe lub owalne. W nowoczesnych czy minimalistycznych – warto powiesić lustro prostokątne.

Lustro z ramą czy bez?

Rama stanowi istotny element zwierciadła, mocno oddziałujący na efekt wizualny. Zasadniczo – obramowanie najlepiej pasuje do wnętrz zgodnych z klasycznymi nurtami. Z drugiej strony – zawsze można wybrać wariant z grubszymi obrzeżami, wysadzanymi np. kryształkami, co rewelacyjnie zda egzamin w aranżacji w stylu glamour. Prosta drewniana lub metalowa rama zaś świetnie wkomponuje się w klimat industrialny i loftowy.

Czy warto wybrać lustro z oświetleniem?

Podświetlenie zwierciadła zasadniczo ma dwa zadania. Z jednej strony – ułatwia np. golenie się lub malowanie. Z drugiej – wpływa na estetykę. Decydując się więc na taki wariant, dobrze zwrócić uwagę na to, czy będzie ono pasowało do aranżacji. Oprócz tego warto mieć na uwadze temperaturę barwową żarówek. To istotne, gdyż bardziej naturalne światło lub ewentualnie nieco chłodniejsze ułatwia np. wykonanie makijażu. W takiej temperaturze barwowej bowiem łatwiej dostrzec ewentualne niedociągnięcia.

Oświetlenie lustra ma jeszcze jedną zaletę – ułatwia jego mycie. Wystarczy je włączyć, by zauważyć mniejsze plamy. Jeśli dodatkowo postawiłeś na LED-y, wówczas masz gwarancję oszczędności i przyjaznego dla środowiska rozwiązania.

Zamiast gotowych luster – zamów je u nas!

W sklepach z wyposażeniem do domów nie brakuje zwierciadeł. Jednak wiemy, że wiele osób oczekuje oryginalnych, indywidualnie przygotowanych produktów. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz lustra na wymiar. Chętnie podejmiemy się jego wykonania. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz. Gwarantujemy wysoką jakość dostarczanych produktów.