Nasze usługi

Rozjaśnienie wnętrza szkłem

Co zrobić, by wnętrze stało się jaśniejsze? Poznaj sposoby najczęściej wykorzystywane przez projektantów. Podpowiadamy, dlaczego szkło to najlepszy materiał do optycznego rozjaśniania przestrzeni i jak umiejętnie tworzyć aranżacje różnych pomieszczeń. Zobacz, gdzie zamontować lustra i przesuwne szklane drzwi przepuszczające naturalne światło słoneczne.

Jak optycznie rozjaśnić przestrzeń?

Światło odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. W dobrze doświetlonych pomieszczeniach łatwiej się skoncentrować, być produktywnym i pełnym energii. Niestety, nie każdy budynek zapewnia optymalny dostęp do promieni słonecznych przez całą dobę. Zdarza się, że okna są niewielkie lub usytuowane w cieniu. Polska pogoda również bywa pochmurna i deszczowa, co sprawia, że w Twoim domu lub biurze przez część roku może być po prostu ciemno. Warto wiedzieć, jak optycznie rozjaśniać pomieszczenia, bo to dobra droga do uregulowania swojego rytmu dobowego i poprawy samopoczucia.

Powieś lustro naprzeciwko okna lub lampy

Lustro odbija światło i jest jednym z podstawowych narzędzi do powiększania wnętrz. Najlepiej powiesić je naprzeciwko okna. Jeśli nie masz takiej możliwości, umieść je na wprost od lampy. Uważaj jednak, by nie uzyskać efektu oślepienia. Źródło światła powinno być subtelne, rozproszone. Dobrze sprawdzi się na przykład lampa stojąca z abażurem. Eksperymentuj z ustawieniem lustra i lampy w taki sposób, by jej odbicie korzystnie wpływało na wygląd aranżacji i Twoje samopoczucie.

Zamontuj drzwi przesuwne ze szkła

Tam, gdzie jest ciemno, trzeba ostrożnie podchodzić do montażu przegród. Tradycyjne, pełne drzwi odetną dostęp do światła. Lepszym rozwiązaniem mogą okazać się modele przesuwne, które mają znacznie lżejszą wizualnie formę. Patrząc na nie, będziesz mieć szerszą perspektywę i wrażenie głębi. Obawiasz się o mniejszą prywatność w pomieszczeniach? Pamiętaj, że są różne rodzaje szkła, w tym tafle z delikatnym efektem matu. Szklane drzwi możesz zamontować do kuchni, sypialni, salonu, gabinetu, na wybrany przez Ciebie wymiar.

Postaw na szklaną zabudowę

Jeżeli dysponujesz sporym pomieszczeniem, w którym jednak nie ma zbyt wielu okien, praktyczną opcją będzie zabudowa ze szkła. Dzięki niej podzielisz przestrzeń na kilka stref bez utraty dostępu do naturalnego światła. Wybrane przez Ciebie szkło powinno być przejrzyste. Zamów szklaną ściankę, która będzie sięgać od sufitu do podłogi. Taka aranżacja pasuje zarówno do nowych obiektów, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrz. Jej charakter zależy od wybranych przez Ciebie dodatków i kolorów.

Zamów panele kuchenne ze szkła

Wiele osób boryka się z problemem ciemnej kuchni, która wyposażona jest w malutkie okno. Jak poradzić sobie w tej sytuacji? Warto zamontować panele kuchenne ze szkła. Subtelny w odbiorze materiał doda pomieszczeniu głębi i przestronności. Szklane elementy możesz umieścić pomiędzy szafkami, a blatem. Są odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu. Najlepiej zestawić je z delikatną paletą kolorystyczną, na przykład jasnym brązem, beżem, bielą i odcieniami pasteli. Dla lepszego efektu możesz dopełnić wystrój lustrem nad stołem jadalnianym.

Szkło, które optycznie rozjaśnia pomieszczenia

Masz do wyboru wiele sposobów na wprowadzenie światła do ciemnych pomieszczeń. Lustra na wymiar, ścianki ze szkła, drzwi przesuwne? Wybierz metodę, która będzie najbardziej funkcjonalna w posiadanej przez Ciebie przestrzeni. Śledź naszego bloga, a znajdziesz więcej inspiracji do urządzania wnętrz z wykorzystaniem elementów ze szkła.